اینترنت صبانت

شرکت انتقال داده های ندا گستر صبا در پایان ۱۳۸۲ موفق به اخذ پروانه PAP گردید و در طول یکسال توانست حداقل بیست هزار پورت پر سرعت در کشور ایجاد نماید. از آنجا که این شرکت هدف بالائی در را در سر لوحه فعالیت خود قرار داد ، توانست در سال اول نسبت به ایجاد حدود بیست هزار پورت اقدام نماید و در سال های بعد علی رغم ابهامات زیاد در آئین نامه های اجرائی ، بر ظرفیت پورت های خود افزود . بطوریکه هم اکنون با ایجاد ۳۵۰ هزار پورت منصوب ، حدود ۲۵۰ هزار پورت قابل واگذاری و نزدیک به ۱۶۰ هزار مشتری فعال ، به کارنامه درخشانی دست یافته است. هدف گذاری این شرکت رسیدن به یک میلیون و پانصد هزار پورت پر سرعت تا سال ۱۳۹۴ می باشد.

ماموریت شرکت

ما شرکتی نوآور ، چابک در ایجاد بسترهای دسترسی به شبکه اطلاعات (Data) کشور و بین الملل (Internet,Interanet) هستیم. از اینرو شرکت انتقال داده های ندا گستر صبا خود را متعهد در بکارگیری کادر مجرب متخصص و کارآزموده می داند تا کلیه خدمات خود را با بهترین کیفیت که منجر به رضایت مشتریان شود ارائه نماید و به این منظور از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های ممکن خود استفاده می نماید.

چشم انداز

با توجه به جایگاهی که صنعت ارتباطات و تبادل اطلاعات در دنیای امروزی وجود دارد، چشم انداز این شرکت از اهمیت بسیار برخوردار است. این شرکت با سرلوحه قراردادن مشتری مداری تحول ، نوآوری و انعطاف پذیری پا به عرصه فعالیت و رقابت جهت ارائه بهترین و ارزنده ترین خدمت به مشتریان نموده است بطوریکه در این رابطه اهداف گوناگونی برای آن در نظر گرفته شده است:

_ دستیابی به جایگاه اول در سطح کشور به لحاظ ایجاد بسترهای دسترسی اطلاعات شبکه و انتقال داده
_ مطرح شدن به عنوان یک برند و شرکت معتبر پیرامون ایجاد بسترهای دسترسی اطلاعات شبکه و انتقال داده در سطح بین الملل
_ تعامل با سایر شرکت های همکار در حوزه های کاری با هدف گسترش فرهنگ مشتری مداری و بهبود بازار
_ ارائه خدمات دسترسی به شبکه و انتقال داده ها با بالاترین کیفیت و با استفاده از فناوری های روز دنیا
_ کسب رتبه اول در حوزه مشتری مداری و ارائه خدمات در حوزه دسترسی و انتقال داده ها در ایران
_ مطرح شدن به عنوان یک مرکز معتبر در خصوص به کارگیری متخصص ترین منابع انسانی موجود

برنامه ها

_ بهبود فرایندهای سازمانی شرکت در حوزه بازاریابی ، فروش ، خدمات پس از فروش ، پاسخگوئی به مشتریان ، اطلاع رسانی سریع SMS
_ ارتقاء سیستم CRM و محاسبه کارکرد AAA
_ ارتقاء سیستم Contact Center
_ ارتقاء سیستم گردش مکاتبات اداری الکترونیکی Paperless
_ ارتقاء سیستم شبکه نمایندگی های فروش و پشتیبانی
_ استقرار سیستم هوش مجازی (Business Intelligence) برای ارتقاء دقت و سرعت تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها
_ ارتقاء برنامه فروش و بازاریابی ماهیانه
_ سیستم سنجش رضایت مشتریان و مدیریت رابطه کسب و کار با مشتری (BRM)
_ فروش سیستم های مبتنی بر ارزش افزوده

برنامه اجرائی شرکت

از آنجا که سرویس ADSL یک سرویس ضروری برای آحاد جامعه می باشد و تمامی بخشهای مختلف جامعه اعم از سازمان ها و دوایر حاکمیتی دولتی ، موسسات مالی ، بانکی ، بیمه ای و آموزشگاه ها ، مدارس ، دانشگاه های ، پژوهشکده ها ، صنایع مختلف بزرگ مثل خودروسازی ها ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و بخش تجارت و واحد های تجاری کوچک و واحدهای خانواده بعنوان دریافت فیش حقوق و پرداخت قبض مصرفی و سرگرمی های جوانان مورد نیاز میباشد. این شرکت نسبت به بکارگیری از سیستم مکانیزه جهت توسعه اهتمام بالائی داشته است و از آنجا که هدفت شرکت توسعه سازمانی در حد واحد های مدیریت و توسعه اجرائی مرکز بوده و توسعه شهرستان ها و خارج از مرکز را از طریق اخذ نمایندگی های انحصاری فروش و پشتیبانی ، به صورت برون سپاری برنامه ریزی نموده است .نسبت به طراحی و توسعه و راه اندازی نرم افزار تخصصی فروش و پشتیبانی اقدامی نموده تا تمامی نمایندگی های فروش در تمامی ساعت های شبانه روز و در تمامی ایام هفته به صورت ۷ X 24 نسبت به فروش و پشتیبانی مشتریان و مصرف کنندگان اقدام نمایند. از دیگر سیستم های مکانیزه این شرکت میتوان به سیستم Call Center مکانیزه شرکت اشاره نمود که این سیستم نسبت به کلیه تماس ها و درخواست مشتریان اقدام و نسبت به پیگیری درخواست ها و تحقیق آنها در کوتاهترین زمان اقدام می نمایند. سیتسم های دیگر فعال شده ، سیستم اطلاع رسانی SMS و سیستم Paperless گردش نامه های داخلی و بین نمایندگی ها در کل شهر و… را میتوان نام برد.

گزارش دستاوردها و پیشرفت ها

از آنجا که پروانه دریافتی شرکت ندا گستر صبا به ۱۰ شرکت دیگر نیز اعطا شده است و اکثریت شرکت ها ، تمزکر فعالیت خود را در استان تهران و شهر تهران شروع نموده اند، این شرکت علاوه بر خدمات رسانی در استان تهران و شهر تهران ، از فرصت به دست آمده جهت فعالیت بیشتر در شهرستان ها استفاده نموده و عمده توسعه خود را در شهرستان ها متمرکز نموده و توانسته علاوه بر استان تهران در بزرگترین شهرهای استان های اردبیل ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اصفهان ، البرز ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خوزستان ، سمنان ، فارس ، قزوین ، قم ، کردستان ، کرمان ، کرمانشاه ، گلستان ، گیلان ، مازندران ، همدان ، مرکزی و چهارمحال بختیاری به ایجاد تعداد قابل توجهی پورت و ارائه سرویس ADSL با کیفیت فراوان و ارزان بپردازد.این شرکت افتخار دارد که اولین شرکتی باشد که کلیه مراکز اصلی استانهای فوق و شهر های بزرگ آن در بیش از ۹۰ درصد پوشش شهری سرویس با کیفیت و قیمت مناسب ارائه نماید . علی رغم وجود مشکلات متعدد در تامین نیازهای اولیه هر سرویس ، یعنی تامین پورت پسیو ، استقرار تجهیزات اکتیو ، تامین پهنای باند انتقال مناسب و تامین پهنای باند بین المللی توانسته است جزو شرکت های برتر از نظر تعداد مشترکین فعال محسوب گردد.

از دستاوردهای این شرکت ، کیفیت سرویس و سرعت مناسب و سهولت سرویس دهی به مشترکین را میتوان اشاره نمود. ما افتخار داریم که می توانیم در شهر ها و مراکزی که مخابرات نسبت به طرح اتصال به شبکه مسی همکاری لازم را می نمایند بیشتر از هدف گذاری برنامه پنجم توسعه که ۶۰% خانوارها و کلیه کسب و کارهای کشور بتواند به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شوند ،اقدام نمائیم .ما اعتقاد داریم که به دنبال توسعه و گسترش زیرساختی هستیم که زمینه ورود کشور به جامعه اطلاعاتی را فراهم می نماید و دسترسی به اینترنت پرسرعت که یکی از زیربنائی ترین پیشی نیاز های توسعه کاربر فاوا کشور میباشد را برای تمامی بخش های فعال جامعه اطلاعاتی اعم از بخش های سرویس دهنده شامل توسعه سخت افزار ، نرم افزار ، مخابرات و خدمات کامپیوتری و الکترونیکی و بخش سرویس گیرنده که شامل بخش حاکمیت و دولت ، بخش مالی و بیمه ، بخش صنایع بزرگ و ICT مثل نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع خودروسازی و زنجیره تامین آن و همچنین حوزه آموزش الکترونیک و سلامت الکترونیک و بخش های بازرگانی و تجارت الکترونیک واحد های بزرگ ، متوسط و کوچک و سرویس های درخواستی خانواده ها از قبیل دریافت و پرداخت فیش حقوقی و قبوض مصرفی و با حوزه های تصویری و سرگرمی را تامین مینماید.